czapka

Jak samodzielnie zrobić czapkę

Często chodzimy po sklepach bezskutecznie poszukując elementu garderoby, które by nam odpowiadało. Przymierzamy różne czapki ale albo wydają nam się banalne albo zwyczajnie nie odpowiadają nam wizualnie. Tymczasem bardzo tanio i szybko możemy stworzyć własny niepowtarzalny model czapki. Wystarczy tylko odrobina włóczki i druty.

Szydełkowanie to stara technika, która znana była naszym babciom i prababciom. Wbrew powszechnemu przekonaniu nauczyć się szydełkowania można szybko i w bardzo krótkim czasie osiągnąć w nim dużą praktykę. Na samym początku wystarczy nauczyć się kilku prostych technik i ćwiczyć je aż osiągniemy pełne zawodowstwo. Wpierw musimy oczywiście zakupić włóczkę, Potrzebujemy jej około 120-150/100 g i niech to będzie włóczka o dużej grubości. Niezbędne będą też druty oraz igła dziewiarska i nożyczki. Włóczka powinna być jak najbardziej miękka i delikatna w dotyku. Pamiętajmy żeby właściwie dobrać druty do szydełkowania. Jeśli będą zbyt małe czapka może nam wyjść zbyt sztywna. Kiedy są za długie może się okazać, że nasze dzieło jest tak rozciągliwe, że nie nadaje się do noszenia.

Szydełkować będziemy metodą krzyżową. Jeśli obwód naszej głowy wynosi około pięćdziesięciu maksymalnie pięćdziesięciu sześciu centymetrów to powinniśmy nabrać pięćdziesiąt dwa oczka. Czapkę warto robić nieco luźniej tak żeby zachować sobie margines do poprawy. Dokładne opisy rozmaitych technik szydełkowania znaleźć możesz w sieci lub w specjalistycznych magazynach dla pań. Najłatwiej całego procesu nauczyć się oglądając filmy na których prezentowane są kolejne techniki, krok po kroku. Kiedy nauczysz się już podstaw szydełkowania to zobaczysz w jak krótkim czasie jesteś w stanie wykonywać kolejne elementy garderoby, które dotąd kupowałaś w sklepie. Mogą to być skarpety, czapki, swetry czy szaliki. Oprócz niewątpliwych oszczędności finansowych będziesz mogła pochwalić się wyjątkowym i niepowtarzalnym elementem ubioru.

Więcej informacji o tym jak samodzielnie zrobić czapkę znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *