olej cbd

Lecznicze właściwości oleju z konopi

Marihuana ma wielu swoich zwolenników oraz przeciwników. Nawet jeśli posiadamy olbrzymią awersję do tej rośliny to niestety nie możemy odmówić jej niesamowitych właściwości leczniczych. Medyczna marihuana pomogła już tysiącom osób  na całym świecie. Wielu znakomitych lekarzy rozpływa się wręcz nad jej niesamowitymi właściwościami, zwłaszcza w dziedzinie onkologii.

Istnieje też wiele badań, które zostały przeprowadzone, aby dokładnie sprawdzić działanie marihuany. Wyniki uzyskane przez specjalistów są jednoznaczne. Marihuana posiada wiele niesamowitych właściwości leczniczych i w przypadku ciężkich chorób jest praktycznie niezastąpionym środkiem. Wykorzystywana jest między innymi przy chorobach związanych ze sztywnością mięśni, takich jak choroba Parkinsona, czy stwardnienie rozsiane. Stosowana jest również do terapii przeciwnowotworowej, wraz z innymi zabiegami onkologicznymi. Używana jest też w dalszym etapie leczenia, czyli przy chemioterapii jako substancja osłabiająca  negatywne objawy występujące przy chemioterapii.

W Polsce o wiele łatwiej dostępnym i dość powszechnie występującym środkiem jest olej z nasion konopi. Oleje konopne przez wielu specjalistów są cenione za ich niesamowicie dobry wpływ na nasz organizm. Dzięki olbrzymiej ilości przeciwutleniaczy, chroni nas przed chorobą nowotworową. Jego zielony kolor jest związany z występowaniem olbrzymiej ilości chlorofilu, który blokuje przemianę zdrowych komórek w nowotworowe. Wysokiej jakości olej konopny ma jednak znacznie więcej zastosowań i właściwości.

Ceniony jest również za swoje właściwości moczopędne, sprzyjaniu eliminacji toksyn z organizmu oraz jako delikatny środek uspokajający i nasenny. Pozytywnie wpływa również na układ sercowo – naczyniowy. Zmniejsza stężenie lipidów we krwi, dzięki czemu zapobiega występowaniu miażdżycy, wzmacnia naczynia krwionośne i usprawnia przepływ krwi, dodatkowo zapobiega też zatorom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *