Stressed young businessman

Czy nadpobudliwość dotyczy tylko młodzieży?

W ostatnich latach wiele mówi się o nadpobudliwości u młodzieży. Sprawiają one problemy wychowawcze, trudno nad nimi zapanować, a nauczyciele narzekają prowadząc lekcje. Tymczasem nadpobudliwość to nie tylko problem młodzieży, ale dotyczy również dorosłych. Z czego może wynikać?

Reakcja na sytuacje stresowe

Nie od dziś wiadomo, że dorosłe życie związane jest  z ciągłym narażaniem się na sytuacje stresowe. Możemy mieć z nimi kontakt  zarówno w sytuacjach zawodowych, jak i w domu. Niektórzy reagują na stres ospałością, zobojętnieniem czy bezsennością, a u innych stres wywołuje podenerwowanie i konieczność bycia w ciągłym ruchu. Często taka reakcja jest wynikiem niedoborów magnezu, które mogą pojawić się w sytuacjach wysokiego stresu. Wówczas powinniśmy sięgnąć po preparaty pomagające uzupełnić jego niedobory, gdyż w takich wypadkach magnez i witaminy z grupy B będą stanowić lek na nadpobudliwość. Więcej na: http://vitabuerlecithin.pl/lek-uspokajajacy/

Odreagowanie urazów z lat młodzieńczych

Niektórzy lekarze mówią o tym, że nadpobudliwość może być nie tylko wynikiem aktualnej sytuacji człowieka, ale również zaszłości z lat młodzieńczych. Osoby, które w wieku młodzieńczym doświadczyły negatywnych przeżyć i nie miały okazji ich przepracować, mogą w dorosłym życiu być nadpobudliwe i nadmiernie nerwowe. W takich sytuacjach pomocna może być rozmowa z kimś bliskim lub z psychologiem, powrót do przeżyć sprzed lat i spojrzenie na nie z zewnątrz. Taka retrospekcja pozwoli uporać się z demonami przeszłości i wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *