kosmetyczka damska

Kosmetyczka idealna na podróż, czyli…

Czy kosmetyczka damska sprawdzi się w podróży? Czy można przetransportować w niej najważniejsze przedmioty, bez ryzyka ich zagubienia? Okazuje się, że tak. Problem polega na tym, że nie każda kosmetyczka damska nadaje się do tego celu. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie cech, które powinna posiadać idealna „kosmetyczka na podróż”.

Lusterko na rzepie

Jadąc w podróż (zwłaszcza daleką), koniecznie trzeba zoptymalizować swoje bagaże tak, by zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Dotyczy to również przedmiotów przechowywanych w damskich kosmetyczkach. Jedną z takich zbędnych rzeczy jest lusterko. Nie dość, że zajmuje ono dość dużo miejsca, to na dodatek jest bardzo delikatne. Doskonałym rozwiązaniem są więc kosmetyczki, w których lusterko jest zamontowane na specjalnym rzepie.

Wymiary

Biorąc swoją ulubioną kosmetyczkę w podróż, zastanawiamy się, jakie powinna ona mieć wymiary. Z jednej strony nadal mamy do czynienia z kosmetyczką, co oznacza, że nie możemy liczyć na zbyt dużo wolnego miejsca. Z drugiej jednak strony, musimy zapakować do jej wnętrza jak najwięcej przedmiotów. Optymalnym rozwiązaniem są kosmetyczki o wymiarach około 20 x 30 x 20 mm.

Otwarta kieszeń

Na pierwszy rzut oka otwarta kieszeń w kosmetyczce nikomu nie jest potrzebna. Warto jednak zaznaczyć, że jej pojemność nie wpływa bezpośrednio na pojemność samej kosmetyczki. Otrzymujemy więc dodatkowe miejsce na konkretne przedmioty, bez konieczności zwiększenia wymiarów torebki.

Wewnętrzne miejsca na gumkę

Damskie kosmetyczki w wersji turystycznej powinny posiadać kieszenie z zamontowaną gumką, w której to można umiejscowić wybrane kosmetyki. Takie rozwiązanie nie tylko oszczędza miejsce w naszej kosmetyczce, ale też ułatwia szybkie odszukanie konkretnych przedmiotów we wnętrzu torebki.

Jeśli do tej pory wydawało Ci się, że kosmetyczka w wersji turystycznej nie istnieje, pewnie już od tej pory uważasz inaczej.

Zobacz też: Damskie kosmetyczki, kosmetyczka damska | Oriente Glamour

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *