miejsce pracy

Gadżety reklamowe jako podziękowanie dla kontrahenta

Firmy walczą o przyciągnięcie do siebie klienta w każdy możliwy sposób. Oprócz wielkich billboardów reklamowych, wykupują mniejsze powierzchnie w tematycznie spokrewnionych gazetach i czasopismach lub inwestują w reklamy radiowe i telewizyjne.

Przyszłych klientów kuszą różnego rodzaju zniżkami, pakietami dodatkowych usług zawartych w podstawowej cenie, czy np. darmowym wsparciem technicznym. Coraz częściej klientom wręcza się też różnego rodzaju gadżety reklamowe, co stanowi pewną formę podziękowania za dotychczasowe zaufanie i współpracę. Kalendarze (ścienne i książkowe), notesy, pióra, długopisy czy cukierki z logo firmy to tylko niektóre z nich.

Popularne są też koszulki, polary, bluzy, czapeczki, plecaki, teczki, torby sportowe, odblaski dla pieszych i rowerzystów, pamięci przenośne typu pendrive i inne. Gadżety reklamowe są chętnie rozdawane w czasie różnych akcji i wydarzeń promujących daną firmę – dni otwartych, targów, czy też przy okazji sponsorowania różnych wydarzeń sportowych lub kulturalnych. W wielu firmach, oczekując na załatwienie naszej sprawy możemy się poczęstować kawą, herbatą albo jakimś drobnym „słodyczem”. Nic tak bowiem nie umili czasu oczekiwania na usługę jak np. słodkie krówki reklamowe. Wszystko to, po to by zaprezentować się potencjalnemu lub już obecnemu klientowi z jak najlepszej strony.

Każdy z nas lubi przecież czuć się wyjątkowy. A temu właśnie mają sprzyjać takie działania. Poza tym, nic nie stanowi lepszej reklamy dla danej firmy niż zadowolony klient, który poleca ją swoim znajomym, przyjaciołom i rodzinie. Jeśli do tego, w koszulce z jej logo, dumnie przechadza się po sopockim molo, czy też przemierza tatrzańskie lub bieszczadzkie szlaki to nie potrzeba żadnych słów żeby wiedzieć, że się z nią utożsamia (a do tego stanowi jeszcze jej żywą i darmową reklamę).

Zobacz też: Cukierki z nadrukiem | Sklep-Krówki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *