mag1

Dobre urządzenie magazynu

Wiele mówi się ostatnio o magazynach, portale opisują metody taniego najmu magazynów w okolicach autostrad, specjaliści zwracają uwagę na stan techniczny magazynów. Ja postaram się skupić dziś na czymś, co mogłoby wydawać się oczywiste, a jednak dla niektórych wciąż nie jest.


Niezależnie od tego czy kupiłeś, czy wynająłeś magazyn zapewne masz w tym jeden cel – magazyn ma przynosić Ci zyski. Gdyby miał przynosić straty przecież byś go nie brał! Pamiętaj, niebawem zapełnisz cały magazyn towarem, na jego teren wjadą wózki widłowe a do pracy przyjdą magazynierzy. Zanim to jednak nastąpi powinieneś zastanowić się przede wszystkim jak ustawić wszystkie pojemniki magazynowe tak, by mogły pomieścić jak najwięcej przedmiotów. Nie chcemy przecież denerwować się każdego dnia, że do naszego magazynu wchodzi mniej towaru niż moglibyśmy się tego spodziewać.

Kisteny są dobrym rozwiązaniem dla osób, które muszą pomieścić dużą ilość drobniejszych rzeczy. Musimy pamiętać, że po środku i tak stać będą półki, z towarem przygotowanym pod wysyłkę, palety mogą co najwyżej podpierać ściany, chyba, że chcemy budować zaplecze, co niestety bywa kosztowne i ogranicza przestrzeń a ta jest przecież na wagę złota.

Wszystko co teraz opisuję może wydawać się oczywiste, tu postawimy półkę, tam skrzyniopalety plastikowe i wszyscy będą zadowoleni. W rzeczywistości wcale nie jest tak różowo jak mogłoby się wnioskować po tym opisie.

Między poszczególnymi półkami musimy zrobić odstęp minimum tak duży, by wózek widłowy mógł spokojnie przejechać. Nawet, jeżeli jeszcze nie stać Cię na zakup takiego sprzętu jak wózek widłowy ja radzę Ci zostawić wolne miejsce. Z czasem żaden magazyn nie obejdzie się bez mechanicznej pomocy – oszczędzisz czas swoich pracowników a przez to zwiększysz ich efektywność.

Musisz również pamiętać, że jednym z ważniejszych elementów magazynu jest – a w zasadzie powinno być (bo niestety wciąż się o tym zapomina) dobre oświetlenie! Nie myśl proszę, że zachęcam Cię do jakichś „wynalazków”, które mają przysłużyć się rzekomo zdrowiu pracownika a w rzeczywistości wyciągają tylko ciężko zarobione pieniądze z kieszeni przedsiębiorcy. Zwyczajnie chodzi o to, by pracownicy nie mieli problemu z przeczytaniem list magazynowych i małych liter na nim zawartych – jeżeli ta część pójdzie im sprawniej zaoszczędzisz mnóstwo czasu.

Interesuje Cię zakup skrzyniopalet plastikowych? Koniecznie sprawdź ofertę na stronie http://opakowania-plastikowe.pl/skrzyniopalety

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *