mieszkania

Kupno mieszkania w Krakowie

Kiedy planujemy zakup swojego pierwszego lokum, jesteśmy z pewnością bardzo podekscytowani. W końcu będziemy żyć na swoim, sami zadecydujemy o dekoracji wnętrz oraz o innych, istotnych czynnikach. Jednak sam wybór konkretnego mieszkania jest dość trudny, bowiem składa się na niego wiele zmiennych. Na początku musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, który sektor nas interesuje, pierwotny czy wtórny?

Zakup nowego mieszkania w większości przypadków okaże się droższy, jednak posiada wiele zalet. Przede wszystkim to my będziemy jego pierwszymi lokatorami, po otrzymaniu kluczy wejdziemy w posiadanie zupełnie nowego wnętrza, które my jako pierwsi będziemy urządzać. Nowo powstające nieruchomości są przeważnie adaptowane w obrębie zamkniętych osiedli, w spokojnej okolicy. Centrum Krakowa bowiem jest już zagęszczone, dlatego na jego obrzeżach powstają nowe dzielnice. Jeżeli szukasz mieszkania czy to w Krakowie czy na jego obrzeżach polecam zajrzeć na portal ogłoszeniowy: www.taniemieszkania.pl.

Wtórny rynek mieszkań w Krakowie jest bardzo bogaty. Nic w tym dziwnego, w końcu jest to wielowiekowe miasto, które na swoim terenie ma wiele przedwojennych kamienic. Poza tym znajdziemy tam również osiedla, które powstały już po wojnie, jednak są już na tyle stare, że ich cena znacząco spadła. Zakup tego typu nieruchomości to idealna opcja dla ludzi, którzy mają mniejszą zdolność kredytową, lecz mimo to chcą mieszkać na swoim.

Jeżeli wybierzemy zabytkową kamienicę, będziemy mieli do dyspozycji przestronne lokale o wysokich sufitach. Im bardziej zniszczona kamienica, tym koszt mieszkania będzie niższy. Poza tym, tego typu rynek mieszkań w Krakowie będzie kuszący dla ludzi, którzy chcą żyć w sercu miasta. Niestety, klatkę schodową często przyjdzie nam dzielić z problematycznymi osobami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *