zdrowa żywność - zdrowy uśmiech

Moda na zdrowe żywienie

Strasznie modny, zresztą bardzo słusznie, stał się ostatnio zdrowy tryb życia. Wystarczy wyjść na ulicę, by zobaczyć, że drastycznie zwiększyła się liczba rowerzystów czy biegaczy. Ten trend strasznie cieszy, zwłaszcza, że lekarze od lat biją na alarm, że nasze społeczeństwo tyje w zastraszającym tempie. Wzrasta wskaźnik chorób spowodowanych brakiem ruchu i otyłością. Trend na zdrowy tryb życia nie mógł pojawić się w lepszym momencie.

Krocie zbijają trenerki, które swoje programy treningowe wydają na płytach dvd. kiedyś trzeba było kupić bilet na siłownię, dziś wystarczy własny laptop i płyta, by można było ćwiczyć w domu. Docenią to zwłaszcza osoby wstydliwe, dla których ćwiczenie na siłowni, w tłumie ludzi, jest katorgą.

Coraz większą popularność zyskują także sklepy ze zdrową żywnością. Od niedawna funkcjonuje u nas pojęcie superfood, co oznacza dosłownie „super jedzenie”. I okazuje się, że to jest naprawdę super! Do tej grupy zalicza się jagody goji czy mikroalgi jak chlorella oraz spirulina. Superfood to nic innego, niż jedzenie, które ma na naszą sylwetkę doskonały wpływ. Zawiera cenne elementy i minerały i jest nieocenioną pomocą w oczyszczaniu organizmu i procesie chudnięcia.

Rosnącym zainteresowaniem cieszą się także kursy zumby czy fitnessu. Kobiety, które dotychczas zamykały się w domu, zaczynają ćwiczyć w większym grupach, pod okiem profesjonalnego trenera i naprawdę im się to podoba. To świetna sprawa, nie tylko pomaga chudnąc, ale także wyjść do ludzi i nawiązać z nimi kontakty towarzyskie.

Pozostaje mieć nadzieję, że moda na zdrowe żywienie nie przeminie, jak każda inna moda, a na stałe wpisze się do naszego stylu życia i już z przyzwyczajenia będziemy sięgać po produkty jak chlorella czy inne superfoods. Spowoduje to spadek wskaźnika otyłości, a nie ma co ukrywać, jesteśmy coraz grubsi, a to martwi. Choroby cywilizacyjne są bardzo groźne, a ruch i zdrowe odżywianie są ich najgorszym wrogiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *