linki seo

Skąd pozyskiwać linki pozycjonujące

Pozycjonowanie strony internetowej to jeden z najpopularniejszych sposobów na jej promocję w świecie wirtualnym. To właśnie od pozycji witryny w rankingu wyszukiwarek najczęściej zależy sukces firmy, bowiem aby użytkownicy mogli dokonać na przykład zakupu przedmiotu w sklepie internetowym, to najpierw muszą do niego trafić.

Na przestrzeni ostatnich lat bardzo dynamicznie zmieniały się zasady rządzące pozycjonowaniem. Jeszcze niedawno bardzo popularne były tak zwane swl-e, czyli systemy wymiany linków. Jednak właściciele największych wyszukiwarek postanowili walczyć ze sztucznie wyglądającymi profilami linków i zaczęli nakładać kary, czyli tak zwane filtry.

Linki pozycjonujące najlepiej jest pozyskiwać z pewnych źródeł, wśród których na pierwszym miejscu znajdują się mocne katalogi stron internetowych. Są to katalogi, do których wpis najczęściej jest płatny (jednak jeżeli kupimy mutikod do katalogów nie jest to duży koszt). Jakość katalogu najprościej jest ocenić sprawdzając jego Page Rank. Pozyskiwanie linków prowadzących do strony może odbywać się na wiele sposobów. W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się artykuły sponsorowane umieszczane na znanych blogach. Za niewielką opłatą blogerzy piszą teksty polecające konkretne produkty, a na końcu artykułu umieszczają link prowadzący do strony. Innym sposobem na promocję strony w internecie są reklamy w systemie cost per click. Reklamy te najczęściej umieszczane są dookoła naturalnych wyników wyszukiwania, a opłata pobierana jest dopiero w momencie gdy użytkownik kliknie w reklamę i przejdzie na stronę reklamodawcy.

Jaka jest różnica pomiędzy pozycjonowaniem a reklamami? Reklamy generują ruch na stronie niemal natychmiastowo jednak trzeba na nie wydać o wiele więcej pieniędzy. Pozycjonowanie jest z kolei procesem długofalowym, jednak zainwestowane środki zwracają się z nawiązką nawet przez kilka kolejnych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *