Najlepsze prezenty dla szefa

Jakie powinny być prezenty dla szefa?

Któż nie lubi dostawać prezentów? Mało jest takich osób, bowiem każdy lubi otrzymać jakiś ciekawy, oryginalny podarek. Nie inaczej jest w przypadku szefostwa. Oni tez kochają dostawać prezenty, pomimo że ich zarobi pozwalają na kupienie sobie wielu rzeczy. To jednak, jakie prezenty dla szefa zostaną przygotowane przez pracowników, może świadczyć o tym, co naprawdę pracownicy sądzą o naczelnym.

Pierwsza podstawowa rzecz – prezent musi być przygotowany solidnie i z głową. Nie może być on zbyt osobisty. Przejaskrawiając, szefowi lub szefowej nie wypada kupować ubrań, a tym bardziej bielizny osobistej, nawet gdyby była najlepszej jakości. Są to prezenty intymne, które mogą postawić szefostwo w niezręcznej sytuacji. Prezenty dla szefa maja przede wszystkim wywoływać radość i zadowolenie, a nie zażenowanie i niechęć. Nie będzie również dobrym pomysłem kupowanie prezentów skrajnie tanich, pospolitych. Przy wyborze podarunku ważna jest kreatywność. Takie prezenty wskazują na to, że naprawdę postaraliśmy się przy jego wyborze, a nie weszli do sklepu i kupili pierwszy, lepszy bibelot.

Załóżmy, że nasz szef jest smakoszem dobrej kawy. Miłym gestem, będzie kupienie kawy, która jest niespotykana, sprowadzona zaledwie z jednego miejsca na ziemi. Foux pas będzie jednak, jeżeli kupimy kawę najtańszą, na którą każdy może sobie pozwolić. Cenna będzie tutaj umiejętność wykazania się pomysłowością. Zupełnie inaczej wygląda słój prawdziwego, wiejskiego miodu jako prezent, niż taki sam słoik kupnego miodu ze sklepu. Często w prezentach zatem nie liczy się cena, ale pochodzenie i oryginalność podarku.

Prezent powinien charakteryzować się również tym, że jest praktyczny. Cóż z tego, że kupimy komuś pyszną herbatę, jeżeli nie będzie jej pił, bo nie lubi herbaty? Warto zatem śledzić  internet, bowiem inspiracji dotyczących prezentów dla szefa jest mnóstwo. Zaczynając od tych trywialnych takich jak książki, czy kosze prezentowe, kończąc na wyszukanych, trafiających w konkretne gusta. Warto jednak pamiętać, że przy wyborze prezentu należy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem, bowiem łatwo popaść w blednę koło szału zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *