piec konwekcyjno parowy

Urządzanie restauracji

Bez wątpienia, pomimo, ze prowadzenie restauracji wymaga wiele wysiłku, to jest to nic w porównanie do zakładania restauracji. To właśnie wtedy, gdy dopiero zaczynamy jest najtrudniej.

Jak to wszystko zaplanować?

Wydaje się, ze nie każdy jest w stanie podołać zadaniu rozplanowania wszystkich pomieszczeń w restauracji. Zwykle, potrzeba kilku osób do tego, ażeby zaplanować, co gdzie ma się znaleźć. Wydaje się, że największy problem jest z kuchnią.

Rzecz w tym, że kuchnia jest absolutnie najważniejszym pomieszczeniem w każdej restauracji. Bez niej bowiem, talerze rozkładane na najpiękniejszej nawet sali restauracyjnej pozostaną puste. Trzeba więc szczególną uwagę przyłożyć do planowania kuchni, do wymyślenia, gdzie możemy umieścić piece konwekcyjno parowe, gdzie jakieś inne piece gastronomiczne, a gdzie lady i palniki.

Pomoc szefa kuchni

Niewątpliwie, nikt nie zna się na urządzaniu kuchni restauracyjnej tak dobrze jak człowiek, który zarządzał tego typu kuchnią przez lata. Szef kuchni wie, jakiego rodzaju rozplanowanie kuchni jest najkorzystniejsze.

Rzecz w tym, aby piece konwekcyjno parowe czy wszelkie inne urządzenia nie przeszkadzały w pracy kucharzom. Jeśli bowiem ustawimy je w nieodpowiednich miejscach, to zamiast służyć pomocą, będą jedynie przeszkodą.

Wydaje się więc, że warto pomyśleć o zatrudnieniu szefa kuchni jeszcze na długo przed otwarciem restauracji. Okazuje się bowiem, że jego pomoc jest nieoceniona nie tylko wtedy, gdy restauracja już działa, lecz również wtedy, gdy dopiero jest ona przygotowywana do otwarcia.

Ponadto, jeśli przyszły szef kuchni sam będzie brał udział w urządzaniu kuchni, to niewątpliwie będzie ona dostosowana do niego tak, że wygodnie będzie mu się w niej pracowało. Co za tym idzie, praca będzie wydajniejsza a potrawy prawdopodobnie pyszniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *