pistolet lakierniczy

Jaki lakier samochodowy wybrać?

Decydując się na zmianę koloru naszego pojazdu powinniśmy pamiętać o wielu różnych czynnikach, jakie powinny towarzyszyć temu wyborowi. Lakier dobieramy nie tylko według własnych upodobań, ale także biorąc pod uwagę względy i potrzeby natury praktycznej. Nie bez znaczenia jest także typ posiadanego pojazdu, jego rozmiar oraz wiek.

Jaka farba samochodowa będzie odpowiednia? To pytanie stawia sobie każdy majsterkowicz, mający zamiar zmienić kolor pojazdu, którym się porusza. Warto przeanalizować wszystkie czynniki, które mogą mieć wpływ na dokonanie odpowiedniego wyboru. Jeśli poruszamy się często po powierzchniach, które powodują zakurzenie, powinniśmy wybierać raczej kolory jasne, niż ciemne. Dlaczego? Otóż gdy nałożymy jasny lakier w sprayu (warto w tym celu wykorzystać pistolety lakiernicze), ewentualny kurz nie będzie aż tak bardzo widoczny, jak w przypadku pojazdów w ciemniejszych kolorach, np. granatowych czy ciemnoszarych. Jeżeli typ dróg, które wybieramy nie jest aż tak sprecyzowany, nie ma potrzeby aby ograniczać wybór do danego odcienia. Możemy wtedy dokonać dowolnej decyzji.

Typ posiadanego samochodu również ma znaczenie przy wyborze. Kto bowiem nie kojarzy koloru czarnego z prestiżem? Czarna farba samochodowa będzie świetnym wyborem jeżeli malowany samochód należy do gatunku limuzyn lub sedanów. Kolor ten będzie dodawał wdzięku naszemu pojazdowi, a karoseria będzie wydawać się dłuższa i czystsza. W przypadku mniejszych aut, np. samochodów typu hatchback, możemy wybrać kolory jaśniejsze. Malutki samochód pomalowany na kolor zielony lub żółty, z pewnością zachwyci niejednego przechodnia i doda mu uroku.

Decydując się na malowanie auta powinniśmy podjąć decyzję dotyczącą tego, jaka farba lub lakier w sprayu będzie odpowiedni. Weźmy pod uwagę także użytkownika samochodu. Kobiety z pewnością wybiorą kolory jasne, mężczyźni ciemniejsze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *