profile led

Profile LED rozwiązaniem energooszczędnym

Oświetlenie LED jest dostępne dość niedługo, ale stale zyskuje na popularności. Największą zaletą, jaką niesie ze sobą oświetlenie LED jest jego wysoka efektywność pracy – dzięki czemu korzystanie z rozwiązania jakim jest oświetlenie LED staje się wyjątkowo tanie w eksploatacji.

Światło oparte na technologii półprzewodnika ma znacznie wydłużony czas pracy, dzięki temu profile LED potrafią działać nawet dwadzieścia pięć razy dłużej niż normalne oświetlenie. Profile LED są rozwiązaniem bardzo energooszczędnym – sprawność takiego profilu jest mierzona na poziomie 80 aż po 95%, podczas gdy standardowa żarówka ma sprawność w wysokości ok 5%.

Oświetlenie LED jest bardzo trwałe. Przeciętnie są w stanie pracować około 50 tysięcy godzin (około dziesięciokrotnie dłużej niż żarówka halogenowa i 25-krotnie dłużej niż żarówka zwyczajna). Można założyć, że oświetlenie LED, a także że profile LED, będziemy eksploatować ok 5 do 7 lat. Profile LED charakteryzują się bardzo wysokim stopniem odporności na uderzenia. Dzięki ogniskowaniu zaś oświetlenie LED zapewnia emisję światła kierunkowemu, co pozwala na uzyskanie efektu ogniskowania światła (nie korzystając z wspomagania reflektorów). Warto dodać, że oświetlenie LED można wykonać w dowolnym kolorze światełka. Podstawowe kolory to: biel, zieleń, niebieski, czerwony i żółty. Profile LED to wspaniały dodatek do taśm i listw LED. Są eleganckie w wyglądzie, dają fajny rodzaj światła, a przy okazji ich użytkowanie jest naprawdę tanie!

Istnieją też szerokie możliwości aranżacyjne, dzięki temu oświetlenie LED, czy też wspomniane wcześniej profile LED, są w stanie wpisać się w niemalże każdy rodzaj pomieszczeń – dając bardzo ładny efekt wizualny, a jednocześnie w pełni dbając o nasz portfel. Czy trzeba wymieniać więcej zalet? Warto po prostu przetestować i przekonać się na własnej skórze czy to rozwiązanie jest dobre dla naszego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *