odzież motocross

Motocross

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się spróbować różnorakich sportów ekstremalnych. Jednymi z najpopularniejszych okazują się te związane w różnym stopniu na wiele sposobów z motocyklami. Najbardziej popularnym okazuje się niekwestionowanie Motocross.
Pod tym mianem kryje się specyficzna forma wyścigów motocyklowych, która rozgrywa się na specjalnych torach. Są one specjalnie przystosowane do tego celu. Usypuje się je zazwyczaj z piasku, ziemi oraz gliny. Przeważnie w takim wyścigu bierze udział około czterdziestu zawodników ubranych w specjalną odzież motocross. Podczas mistrzostw świata wyścig trwa trzydzieści minut, które podzielone są na dwa okrążenia. Jego długość zależy przede wszystkim od rangi zawodników. Zazwyczaj wyścig odbywa się na specjalnie do tego celu przeznaczonych motocyklach, które posiadają silniki o nadzwyczaj dużej pojemności.
Używane w tym sporcie pojazdy są dosyć podobne do tak zwanych enduro. Zasadnicze różnice to brak możności poruszanie się motocyklem motocrossowym po ulicach. Nie posiadają one oświetlenia, lusterek i wielu innych czynników, których brak dyskwalifikuje je jako pojazdy uliczne.
Należy zaznaczyć, że uczestnikom takich wyścigów potrzebna jest specjalna odzież cross, która jest określana przez sztywny regulamin danego wyścigu.
Zazwyczaj składają się na nią koszulka, rękawice, spodnie oraz bluza i specjalne gogle. Jest to niezwykle droga odzież. Z tego powodu na najbardziej amatorskich wyścigach istnieje konieczność zaopatrzenia się tylko i wyłącznie w najtańszy element ubioru, jakim jest koszulka motocrossowa.
Mam nadzieję, że zainteresowałem czytelników tego bloga tematyką Motocrossu. Uważam, że jest to fascynujący sport i warto spróbować w nim swoich sił. Dziękuję wszystkim za uwagę i zapraszam do śledzenia moich kolejnych wpisów.

Więcej o odzieży motocrossowej znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *